1. Anneler Merhaba!
  Forumumuz ücretsizdir.Anneler ve anne adayları için geniş bir bilgi ağı oluşturmaya çalıştığımız forum sitemize katılmak için kayıt olabilirsiniz

Gebelik Anne Karnında Bebek Hareketleri Ne Zaman Hissedilir

Konusu 'Hamilelik Dönemi Anne ve Bebek ile İlgili Konular' forumundadır ve Perspektif tarafından 22 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. Perspektif
  Müzikal

  Perspektif Yönetici Yönetici

  Mesajlar:
  11.441
  Beğenileri:
  16.661
  Yer:
  Sonsuzluk
  Aslında anne karnında bebek hareketleri 7. haftada başlar. 7. haftada ultrasonda kalp atışlarını dinleyebilirsiniz. Gebelik yedinci haftada kan dolaşımı başlamıştır. Ama bebeğin 7. haftadan başlayan hareketlerini anne adayı hissedememektedir. Daha sonraki haftalarda anne adayı bebeğin hareketlerini hissedecektir.Genelde anne karnında bebek hareketleri 14. hafta ile 26. hafta arasında hisedilir. Daha önce anne lmuşlar, ilk anne adaylarına göre daha önce hissedebilirler, çünkü ne hissetmeleri gerektiğini artık öğrenmişlerdir. Zayıf bir anne adayının da şişman bir anne adayından daha önce hareketleri hissedebilmesi mümkündür.Gebelikte 6. aydan sonra ise bebek hareketlerini gözle bile görebilirsiniz.Her anne adayı, bebeğinin hareketlerini size farklı şekilde yorumlayabilir. Genelde kanat çırpması, seğirme, dirsek atma, karna vurulma gibi değişik biçimlerde tarifleri vardır. Ama halk arasında tekmelerin hissedilmesi olarak genellenmiştir.

  Anne adayları, bebek hareketlerini en çok gece yarısı, sabahları ve yemeklerden sonra hissedebilirler. Açken, hareket halinde iken bebek hareketlerini hissedemeyebilirsiniz.

 2. Benzer Konular: Anne Karnında
  Forum Başlık Tarih
  Hamilelik Dönemi Anne ve Bebek ile İlgili Konular Mimikler Daha Anne Karnında Gelişiyor 10 Ocak 2014
  Hamilelik Dönemi Anne ve Bebek ile İlgili Konular Anne Karnındaki Bebeğe Kalp Taraması Yapılmalı 20 Kasım 2013
  Hamilelik Dönemi Anne ve Bebek ile İlgili Konular Gebelikte Anne Karnindaki Bebeğe Müzik Dinletmek 11 Mayıs 2013
  Hamilelik Dönemi Anne ve Bebek ile İlgili Konular Anne Karnındaki Bebeğin Duyuları 28 Mart 2013
  Hamilelik Dönemi Anne ve Bebek ile İlgili Konular Bebeğinizin Anne Karnındaki Duruş Pozisyonunu Ayarlayabilirsiniz 28 Mart 2013

Sayfayı Paylaş