Anasayfa / Hamıle Haberlerı / Hamilemiyim ? / Aşılama Sonrası Gebelik Belirtileri
aşılama

Aşılama Sonrası Gebelik Belirtileri

Aşılama sonrası gebelik belirtileri hakkında bilgiler paylaşacağız. Fakat bu belirtilerin tamamı, aşılama yönteminin tuttuğu anlamına gelmemektedir, sadece aşılama sonrası gebelik belirtileridir diyebiliriz. Kesin sonucu ortalama 15 gün sonra doktorunuza gittiğinizde yapılan tetkikler doğrultusunda öğrenebilirsiniz.

Aşılama sonrasında göğüslerinizde büyüme ve ağrı durumları olabilir. Bununla birlikte göğüs uçlarınızda belirginleşmeler meydana gelebilir. Bu durumlarda tahrişi önlemek için göğüs ucu koruması kullanabilirsiniz.
Alt karında şişkinlik de gözlenebilir fakat bu doğrudan gebe kaldığınız anlamına gelmeyebilir. Bu şişkinlik yinede hamilelik izlenimi yaratacaktır.
Vajinal sıvı olarak açık sarı ile beyaz arasında bir renk tonunda sıvı akması da aşılamanın tutması konusunda fikir verecektir.
Bununla birlikte aşılama yönteminin tutmasını istiyorsanız kesinlikle enfeksiyon kapmaktan uzak durmanız ve bolca dinlenmeniz gerekmektedir.
– göğüslerde ağrı ve büyüme
– göğüs uçlarında hassasiyet
– damarlarda belirginleşmeler
– alt karında şişkinlik
– gece uykusuzluğu (kafaya çok taktığım için oluyor sanırım. kesintisiz uyamıyorum ara ara uyanıyorum.)
– dudaklarda kuruluk
– açık sarı beyaz gibi bir renk akıntı
– kabızlık
– bazen hafif bir bel ağrısı
– kasıklarda kramp gibi ani ve kısa süreli keskin ağrılar

Betül

Betül

Selam ... Anneler ve anne adayları için oluşturduğumuz bu sosyal bilgi ağında sende bizimle birlikte yer almak ve tecrübelerini bizimle paylaşmak istersen sayfanın altındaki İLETİŞİM linkinden bize ulaşabilirsin ...seni aramızda EDİTÖR olarak görmek bizi gerçekten mutlu edecek ...Sevgiler
Betül

Latest posts by Betül (see all)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*